Başvuru Adımları

Aşağıdan detaylı olarak satış aşamalarını inceleyebilirsiniz

1

1. Adım: Başvuru

Mağazanızı oluşturmak için Aliniyor.com'da üyelik işlemlerini gerçekleştireceğiniz Tedarikçi Başvuru Formu'nu doldurmanız gerekmektedir. Sizden istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru alanlara eklemeniz önemlidir.

"Başvurunuz alınmıştır" uyarısı aldığınızda, belgeleriniz ve bilgileriniz tarafımıza iletilecektir. Gerekli değerlendirmeler yapıldıktan sonra mağaza açma hakkında müşteri ilişkilerinden aranacak ve bilgilendirme yapılacaksınız.

Şartlarımız ile uyuşan mağazalar, onaylanacak ve satıcı paneli aktif edilecektir. Satıcı paneline "mağaza.aliniyor.com" adresinden kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapabilirsiniz.

2. Adım: Ürün Listeleme

Başvuru aşamasını tamamlamanızın ardından satıcı paneliniz aktif olacaktır. Bu aşamada ise ürünlerinizi kolay bir şekilde görsellere bakarak yükleyebilirsiniz.

2.1: Öncelikle mağaza.aliniyor.com adresine size iletilen kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıyorsunuz.

2.2: Giriş yapmanızın ardından panelinizin anasayfasına yönlendiriliyorsunuz. Ürün listelemek için üst menüde bulunan Ürün İşlemleri -> Ürün Listesi seçeneğini tıklamanız gerekir. Veya Ürün İşlemleri -> Ürün Kataloğu sayfasına gidebilirsiniz. Ürün Ekle butonuna tıkladığımızda karşımıza açılan ekrandan devam edebilirsiniz.

2.3: İlk aşamada ürünü ekleyeceğiniz kategoriyi seçmeniz gereklidir. Kategorinizi seçerek, gelen alt kategorilerden seçim yapabilirsiniz.

2.4: Burada tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Daha sonra sağdaki kısımdan görselleri yüklüyoruz.

2.5: Daha sonra, varyant ekleme alanına, eğer ürünlerinizin varyantı var ise tanımlama yapabilirsiniz. Ayrıca eklediğiniz varyant, eğer ürünün ana varyantı ise seçeneği aktif ederek varyanta özel görsel tanımlayabilirsiniz. Tüm varyantları doldurduktan sonra eşleştirme yapmak üzere altta bulunan Eklenen Varyantların Tablosunu Oluştur butonuna tıklayarak tablonuzu oluşturabilirsiniz. Alt kısımda oluşan Varyant Tablosu alanından gerekli bilgileri doldurabilirsiniz.

2.6: Daha sonra, ürüne özel belirlenmiş teknik özellikler kısımlarını doldurmanız gerekmektedir.

2.7: Bu alan ise satışlarınızı arttırmanız için özenle düzenlenmesi gereklidir.
Kısa Açıklama; Bu alana yazacağınız açıklama, arama motorları tarafından taranan ve müşterinin detayları gör kısmına tıklamadan önce açılan alan olduğundan dolayı dikkat çekmektedir.
Açıklama; Ürün hakkında yazı, görsel ve video detayları ile daha etkili tanıtabileceğiniz alandır. Özenle doldurulan bu alan, hem mağazanız hem de ürününüze olan güvenin artması ve satışların artmasını sağlar.

Kapat