Alınıyor - Satıcı Destek

Satıcı Destek

Geri

Satışlarımı sitede göremiyorum?

Tarayıcınızın Cache(çerez)lerini silmenizin faydası olacaktır.

Geri

Satışlarım arama sonuçlarında görünmüyor?

Satıcı Panelinden firma ürünleri görebiliyorsa satışa koymuş demektir. Arama sonuçlarında ürünlerinizin çıkması birkaç saatlik bir süre almaktadır.

Geri

Müşteriyle iletişime geçmem gerekiyor telefonlarına nasıl ulaşabilirim?

Alınıyor.com üzerinden müşterilere ulaşmanız kesinlikle istenmemektedir. Müşterilere telefon veya başka bir şekilde, konu ne olursa olsun iletişime geçmeyin. Müşterilere ulaşmanız gereken konularda bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Geri

Ürünün fiyatı, stoğu veya ürün bilgileri siteye hatalı girilmiş ve bu ürünleri satın alan müşteriler var, ne yapmalıyım?

Fiyat ve stok bilgisini yanlışsa portal üzerinden acilen düzeltin. Ürün ile ilgili bilgiler yanlışsa acilen ürünü yayından kaldırın ve düzeltilmesi için acilen mail ile bize iletin. Bilgiler düzeltildikten sonra ürünü yeniden yayına açmanız için size bilgi verilecektir.

Geri

Müşterinin TC kimlik numarasını bilmiyorum, nasıl fatura keseceğim?

5000 TL altındaki siparişler için müşterilerin TC Kimlik numarası verme zorunluluğu bulunmamaktadır. 5000 TL üstü siparişler için mail yoluyla bizlere ulaşarak müşterinin TC kimlik numarasını isteyebilirsiniz.

Geri

Satmış olduğum ürünü tedarik edemiyorsam ne yapmalıyım?

Acilen portal üzerinden ürünü yayından kaldırın. Tüketici kanununa göre sitede göstermiş olduğunuz ürünü göstermiş olduğunuz fiyattan göndermek durumundasınız.

Geri

Alınıyor’ da nasıl satıcı olunur?

Alınıyor kategori ekipleri hedefledikleri ürün grupları ile ilgili doğru tedarikçileri seçer. Alınıyor’ da satış yapmak için https://basvuru.aliniyor.com/ linki aracılığıyla başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Geri

Ürünlerimi nasıl satışa açarım ?

Satıcı panelinden ürün listenizi ve satış durumunu işlemlerden gözlemleyebilirsiniz. Ürünler için fiyat ve stok beslediğiniz sürece, ürünleriniz 7/24 satıştadır. Ürün performansı ile ilgili yüksek tedarik sorunu, yüksek iade oranı gibi bir sorun olmaması durumunda ürün satışı devam etmektedir.

Geri

Herhangi bir işlemden şüphelendiğim durumunda ne yapmalıyım ?

Alınıyor fraud ekibi ve kullandığı yazılım sayesinde dolandırıcılık işlemleri engellemektedir fakat buna rağmen şüphelendiğiniz bütün işlemleri Canlı destek üzerinden bize bildirebilirsiniz

Talebinizin ardından fraud ekibimiz işlemi detaylı olarak inceleyip size dönüş yapacaktır.

Geri

Müşterilerin taksitli alışverişten faydalanması durumunda ödemeyi nasıl alırım ?

Alınıyor ödemeleriniz müşterimizin taksitli alışveriş tercihinden bağımsız olarak vade süreniz sonunda hesabınıza ödenir.

Geri

Müşteriye teslim edilemeyen ürünler geri gelir ise ne olur ?

Müşteriye teslim edilmeden geri dönen siparişler için otomatik iade talebi oluşur. Sistemde iade talebi göremediğiniz siparişler için https://aliniyor.com/SubMerchant/sellerpanel/IadeEksikYanlis sayfasından sorun bildirimi oluşturmalısınız.

Geri

Cayma hakkı kapsamına girmeyen ürünler nelerdir, bu ürünlerden iade geldiğinde nasıl bir yol izlemeliyim ?

Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun’a göre kişiselleştirilmiş ürünler, finansal piyasalardaki değişiklere bağlı ürünler (ziynet, külçe altın vb.), sağlık ve hijyenik açıdan ikinci bir kişi tarafından denenemeyecek/kullanılamayacak ürünler (iç çamaşırı, mayo, küpe, kozmetik vb.), paketi müşteri tarafından açılmış olan elektronik ürünler, yazılım ürünleri, hızlı bozulabilecek ya da son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler cayma hakkı kapsamında değerlendirilmez. Bu tip ürünler iade olarak ulaştığında iade eksik yanlış ürünler sayfanızda Sorun Bildir butonunu kullanarak iadeye itiraz iletebilirsiniz.

Geri

Dolandırıcılıktan (fraud) koruma hizmeti sağlıyor musunuz?

Alınıyor üzerinden yapılan bütün müşteri işlemleri güvence altındadır. Alınıyor fraud ekibi ve kullanmakta olduğu fraud çözümü ile bütün işlemleri kontrol eder. Şüpheli bir durumla karşılaşılması durumunda, tedarikçiler ile irtibata geçerek sorunu kısa sürede çözüme ulaştırır. Alınıyor üzerinden yapılan bir işlem için, bankadan harcama itirazı talebi ulaşması durumunda bütün süreç Alınıyor tarafından yönetilir. Harcama itirazı sürecinde, banka tarafından sipariş ile ilgili ekstra belgeler istenmesi durumunda tedarikçi bu belgeleri 3 iş gününde Alınıyor’ a iletmek ile yükümlüdür.

Geri

Satıcı Sıralamaları

Alınıyor' da her ürün bir defa yer alır. Bir ürünü birden fazla satıcı satıyorsa tek bir ürün sayfasında ürünü satan tüm satıcılar sıralanırlar.

Ürün sayfalarında yer alan satıcı sıralamalarında müşterilerimize daha verimli sonuçlar göstermek amacıyla bir sıralama kuralı geliştirilmiştir.

Geri

Satıcı sıralama kurallarında kullanılan veriler nelerdir ?

 • Fiyat
 • Gönderim süresi
 • İptal/ iade performansı
 • Mağaza puanı

Yukarıda belirtilen maddeler müşterilerimizin satın alma eğilimlerine göre kendi içinde önceliklendirilir. Aynı zamanda arka planda en yüksek sıralama puanını alan satıcı en üst sırayı kazanır.

Geri

Satıcı Sıralamaları

Müşteriler eksik, yanlış veya kusurlu ürün gönderildiğine dair şikayetlerini Alınıyor’ a iletebilir ve iade talep edebilir. Ürünlerinizi paketlerken eksik, yanlış veya kusurlu göndermediğinizden emin olmalısınız.

Geri

Satış hizmet bedeli

Satıcılar sattıkları her ürün için, kategoriye göre değişen oranlarda bir satış hizmet bedeli öder. Satış hizmet bedeli, toplam satış fiyatı üzerinden hesaplanan bir yüzdedir (%).

Toplam satış fiyatı, müşteri tarafından ödenen toplam tutardır. (Ürün fiyatı, kargo, varsa hediye paketleme masrafları da dahil, müşteri tarafından ödenen toplam tutar)

Geri

Müşteri memnuniyeti

Alınıyor.com en iyi müşteri deneyimini yaşatmayı hizmet anlayışının merkezine koyarken bu deneyimi iş ortaklarının da yaşatmasını hedeflemektedir.

En iyi müşteri deneyimi için; doğru paketleme, doğru zamanda ürünleri sevk etme, siparişlerin zamanında ve eksiksiz gönderimi satıcı performans takibi ve müşteri memnuniyeti amacıyla Alınıyor tarafından hassasiyetle izlenmektedir.

Zamanında Tedarik; beyan ettiğiniz tedarik süresi içinde ürünlerinizi kargoya hazırlamanız önem taşır. Günlük gecikme adediniz artış gösterdiğinde Alınıyor ekibi sizinle iletişime geçer.

Eksiksiz Tedarik; Siparişlerin eksiksiz olarak hazırlanıp kargoya verilmesi satış kaybını önler ve müşteri memnuniyetini sağlar. Stok takibinizi sağlıklı yapmak önem taşır.

Erken iade Onayı; Kargo firması iade ürünleri deponuza teslim ettikten sonra iadeleri “İade Eksik Yanlış Ürünler” menüsünden onaylayabilir yada sorun bildirebilirsiniz.

Geri

Ürünleriniz

Alınıyor’da ürünlerinizin görünüşü; Ürününüzü aynı anda farklı bir satıcı da satıyorsa bu ürünler ayrı ürün sayfalarında listelenir. Ürünün varyantları varsa bu seçenekler de her satıcı için ayrı ayrı listelenir.

Müşteriler ürünlerinize nasıl ulaşır ? Müşteriler ürünlerinize ulaşmak için her zaman arama çubuğunu kullanabilir yada “Tüm Kategoriler” menüsünden ilgili kategoriye giderek ürününüzü görüntüleyebilir

Alınıyor’da nasıl görünürsünüz? Alınıyor’ da yayınladığınız ürün detay sayfasının sağ tarafında mağaza adınız müşteriler tarafından görüntülenir.

Nasıl ürün girişi yapılır ? Alınıyor’ a 2 şekilde ürün ekleyebilirsiniz;

 • Manuel ürün yükleme
 • Excel ile ürün yükleme

Manuel ürün yükleme ; Mağaza Yönetim paneliniz üzerinden Ürün Ekle-Ürün talebi oluştur adımı üzerinden ürün tanımlama işlemine başlayabilirsiniz. Sırasıyla ; Ürün kategorisini seçip, ürünle ilgili detayları doldurduktan sonra talebi kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

Geri

Satıcı olmak ve satış yapmak içi hangi yollar izlenir ?

 • Mağazanızı açmak için üye olun ve “tedarikçi olmak istiyorum” yada “satış yap” butonlarını kullanarak başvurunuzu yapın .
 • Hangi ürünleri satabileceğinize bakın. Alınıyor’ da 13’ten fazla kategoride satış yapabilirsiniz.
 • Alınıyor’ da satış ücretlerini inceleyin. Alınıyor satış koşulları ve ücretleri konusunda açık ve şeffaftır; bu nedenle satıcı sözleşmemiz ve ücret tarifemiz halka açık olarak yayınlanır.
 • Alınıyor satıcı panelinden “Ürün ekle” butonunu kullanarak ürünlerinizi kolayca kategori belirleyip ürün detaylarını girerek ekleyebilirsiniz.
 • Satış yapın; müşteriler ürünlerinizi görsün ve satın alsın. Ürünlerini Alınıyor' da listeleyerek, Alınıyor' da alışveriş yapan müşterilere kolayca ulaşabilirsin.
 • Siparişi alınan ürünleri müşteriye gönderin ; Alınıyor size gelen siparişleri anında mail ile haber vererek bilgilendirecek ve aynı zamanda satıcı panelinden de izleyebileceksiniz böylece siparişlerinizi hızlıca müşteriye gönderebileceksiniz.
 • Ödemelerinizi alın. Gönderdiğiniz ürün müşteri teslim tarihi itibariyle 14 iş günü içerisinde hesabınıza aktarılacaktır.

Alınıyor’ da mağazanızı açmak ve satış yapmak yukarıdaki adımları izlediğinizde çok kolay olacaktır .

Geri

Sıvı gönderim standardı

Sıvı ürünlerinizin kargoda hasar görmemesi, taşıma esnasında diğer paketlere zarar vermemesi için paketleme konusunda bir takım ek önlemler almanız gerekmektedir. Bu önlemler; sıvı ürünün kapağı kapak koruyucu malzeme ile sıkıştırılması, bantla sabitlenmesi, koli içerisine konmadan önce, sıvı ürünün koli içerisindeki hareketlerini minimize etmek ve akma durumunda etrafa yayılmasını önlemek için destek malzemesi konması gibi sıralanabilir.

Geri

Ürün gönderimi

Yeni siparişlerinizi kolayca hazırlayabilirsiniz!

 1. Siparişe ait ürünleri ve adetlerini kontrol ederek, toplayınız ve paketleyiniz.
 2. Faturayı müşterinin adına ve adresine düzenleyiniz.
 3. Kargo kodunu paketin üst kısmına ekleyiniz.
 4. Son olarak Satıcı Portalı'na girerek, ürünün kargoya verildiğini belirtmeniz gerekir.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra siparişiniz Satıcı Portalı üzerinde "Kargo Aşamasındaki Siparişler" bölümüne düşer.

Geri

ALINIYOR’DA ALIŞVERİŞ

 • Alınıyor.com, sizi milyonlarca müşteri ile tanıştırıyor. Alınıyor.com kataloğunda olan ürünlerde, hazır ürün sayfaları sayesinde hızlı ve ücretsiz bir şekilde ürün listeleyebilirsiniz.
 • Satıcılara yardım için Çözüm Merkezimiz hizmetinizde. Müşterilerinizden gelen tüm soruları Alınıyor Çözüm Merkezi uzman ekibi karşılıyor. İhtiyaç olduğunda müşteri temsilcileri size ulaşarak, bilgi almaktadır.
 • Tüm bankalar için hazır ödeme altyapısıyla, tam güvenli ödeme kontrol sistemiyle Alınıyor.com, satıcılara güvenilir ve rahat alışveriş zemini sağlar.
 • Kredi kartlarına taksit seçenekleri, kargo bedava seçenekleri ve müşterilere sunulan pek çok kampanya ile Alınıyor.com, satış yapmak için en uygun platformdur.
Geri

KARGO ŞUBE KOORDİNASYONLARI

Değerli İş Ortağımız,

Siparişlerinizi gönderirken kargo şubenizle aranızdaki koordinasyonunuza dikkat çekmek istiyoruz.

Çalıştığınız kargo şubeleri bulunduğunuz bölgeye göre saat 16.00 ya da 17.00 sonrasında alım yapamamaktadır. Alım yapabilen kargo şubeleri bu gönderileri sizden teslim aldığı gün içerisinde müşterilerimize direkt gönderememektedir.

Gönderilerinizin gecikmemesi için kargoya veriliş süresi ve paket teslim saatlerinizde kargo şubenizle koordine olmanız önem arz etmektedir.

Saygılarımızla,

Alınıyor...

Geri

İletişim

Alınıyor Tedarikçi sözleşmesinde de belirtildiği üzere müşterilerle iletişime geçmek yasaktır . Satıcı, Alıcı'yla yalnızca Platform üzerinden sözleşme akdedecek ve sadece Platform üzerinden söz konusu ticari faaliyette bulunacaktır. Satıcı, alıcının platformdan ileteceği, kendisiyle her ne surette olursa olsun platform dışında iletişime geçme ve/veya alıcının platform dışında satın alma isteğine olumlu cevap vermeyecek, her ne surette olursa olsun üyelerle platform dışında herhangi bir hukuki ilişki kurmayacak, herhangi bir satış işlemi gerçekleştirmeyecektir. Satıcı Alınıyor’ un bilgisi olmaksızın her ne surette olursa olsun Alıcılarla iletişime geçmeyecektir.

 • Mağazanızla ilgili , satış yaparken karşılaştığınız sorun ve sorularınız için 7/24 bizlere ulaşabilir teknik destek alabilirsiniz.

Çözüm Merkezi: 0 850 533 22 28

E-Posta: [email protected]

Kapat